+90 543 267 68 68 . . 0543 267 68 68

EMLAK SATIŞ

Emlaklarınızın Tapu Durumu :

Satmak istediğiniz veya satın almak istediğiniz emlak, arsa,gayrimenkul veya ticari, belediye, tapu ve kadastroda ilgili yerin resmi durumu hakkında en güncel, en sağlam ve en güvenilir bilgiler uzman kadromuz tarafından titizlikle elde edilir. Bu bilgiler size doğru alanda, doğru yerde ve doğru zamanda yatırım yapma gibi olanak sağladığı gibi, siz sayın yatırımcıların değerli zamanını resmi dairelerde geçirmemiş olursunuz. Bu işlemde en önemli unsur ise sizi dolandırılmaya ve yanlış bilgilendirilmeye karşı korumuz oluruz.

 

Emlaklarınızın Değerlendirilmesi :

Gayrimenkulleriniz, emlaklarınız uzman kadromuz tarafından günün koşullarına göre ve emlağınızın bulunduğu il, ilçe, semt, mahalle ve çevreyle olan durumu değerlendirilir. Emlağınızın binada bulunduğu kata, kota, yönüne göre ve inşaata kullanılan malzemeye, tasarım ve mimari estetik özelliğine göre doğru değerlendirilir. Elağınızn gerçekten kaç metre kare olduğun, sizin hissenize düşen ortak kaç metre kare alan düşmektedir, salon, mutfak, balkon, yatak odası vb. mekânların daire içindeki konumları, iç mekân dış mekân sıvası, boyası, yalıtımı, kapı ve pencerelerinin daire ile olan orantısı, durumu ve özelliği ayrıca teknik açıdan değerlendirilir.

 

Emlaklarınızın Satışa Hazırlanması :

Ancak albenisi olan gayrimenkuller, emlaklar daha çabuk, daha uygun fiyata satılmakta daha kolay alıcı bulmaktadır. Satılmasını istediğiniz dairenizin veya gayrimenkulünüzün görüntüsü eski, boyaları kirli, duvarları rutubetli, döşemeleri düzgün değil, kapısı çelik değil, pencereleri PVC ve çift cam değilse, mutfak dolapları eski veya görüntüsü çirkinse, banyo, lavabo, WC temiz değilse, elektrik prizleri eksik veya kırıksa, lambalarınız, avizeleriniz yok veya bozuksa, tesisatınızda bir sıkıntı varsa, binanızın borduk katında, dış cephesinde veya çatısında bir problem varsa, bu durumda emlakın satılması güçleşmektedir. İlk yapılması gereken iş, bütün bu eksikliklerin bir bir tamamlanıp gayrimenkulün görüntüsünü düzeltmek, albenisini artırmaktır. Bu durumda en yakın inşaat hırdavat ve ustaları tedarik edilip dairenin iç görüntüsü iyileştirilmelidir; en azından dairelerin içleri temizlenmeli ve mümkünse boyanmalıdır. Nasıl ki bir işe başlamadan önce bir hazırlık yapıyorsunuz, elbiselerimizi giyiniyoruz, görünüşümüze özen gösterip düzgün cümleler kuruyoruz, nasıl ki ekmeden önce tarla sürülür sonra ekilir sonra mahsül da biçilir; emlağınız veya gayrimenkulünüzü satmak isteğinizde de benzer ön hazırlıkları daha ciddi ve itinalı yapmalıyız ki emlağımızı satış sonuçlandıralım. Önemli olan emlaklarınızın gayrimenkullerinizin en iyi albenisiyle müşteriye sunulmasıdır.

Dijital Emalak Satış-Pazarlama :

Emlak gibi rekabetin çok yüksek aşamada yaşandığı bir branşta istenilen sürede satış hedefimize ulaşabilmeniz için tercih etmiş olduğumuz pazarlama usulümüzün mükemmel olması gerekir. Her işin kendine has pazarlama stratejileri olduğu gibi, emlakların da kendi içinde özgün pazarlama yöntemleri vardır, asıl önemli olan sizin dairenize en uygun yöntemi belirlemektir. Dijital Emlak Pazarlama Yöntemi de 2000’li yılından sonra orta çıkan ve 2011 krizinden sonra yüksek bir ivmeyle gelişen ve yaygınlaşan bir satış yöntem olup, emlak ve gayrimenkul firmalarının satış yöntemleri arasında birinci sırada yerini almaktadır. Dijital emlak pazarlama yöntemleri arasında, özgün internet sayfası tasarımı, internet sayfaları üzerinden ilan vermek, internet üzerinden reklam vermek, sosyal medya aracılığı ile tanıtım ve satışa yönlendiren son trendler arasında yer bulmaktadır. Çünkü çağımızda neredeyse her kişinin evinde ve işyerinde interneti olduğu gibi, her kişinin dilediğince istediği yerden arzu ettiği zaman internete girebileceği akıllı cep (smartphone) telefonları mevcuttur. Bu teknoloji çılgınlığı, dünyanın bir noktasındaki emlağınızı internet ağı olan her hangi bir yerde tanıtma ve satma olanağı sunmaktadır. Zümrüt Gayrimenkul Emlak danışmanlarımız dairelerinizin profesyonelce hazırlanmış satış/kiralık ilanlarını en az 20 ulusal ve en az 5 uluslar arası internet sayfalarında özgün içerik ve fotoğraflarla yayınlanmasını sağlamaktadır. Böylece emlağınızın kısa sürede geniş kitlelere ulaşarak istenilen fiyatta satılmasını sağlamaktadır.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi :

Projeleriniz, emlaklarınız, arsalarınız veya gayrimenkulleriniz profesyonel dijital fotoğraf makinesi (DSLR), profesyonel ekipman ve gelişmiş hava fotoğraf makinesi “Drone” ile görüntülenir. Görüntülenen projeleriniz daireniz, emlak veya gayrimenkul veya ticari konutunuz, gelişmiş yazılımlarla varsa çekim hataları düzeltilir, iç mekân ve dış mekân perspektif bozulmaları düzenlenir, ayrıca alınan görüntülerin renk doygunlukları daha naturel hale dönüştürülür, fotoğrafların gerekli görülürse keskinlikleri artırılarak daha canlı hale getirilir, iç mekân ve dış mekân ışık sıcaklığı göze daha hoş gözükecek hale getirilir, gerekli görülmesi halinde fotoğraflara çeşitli efektler de verilir, böylece gayrimenkulleriniz daha güzel ve daha çekici hale getirilerek müşterilerin beğenisine sunulur.

Özen gösterilerek profesyonel donanım, bakış açısı ve yaklaşımla çekilen fotoğraflar, izleyenler üzerinde, ilk görenler üzerinde daha etkili ve daha seçici hal almaktadır. Böylece internete koymuş fotoğraflarınız sıradan gayrimenkul emlak fotoğrafı olmaktan çıkıp, insanların hayranlıkla izlediği bir yapıt halini almaktadır, bu da izleyici üzerinde olumlu etki yaparak merak uyandırmakta, satın alma güdüsünü dürtüklemektedir. Siz kendi konutu çıplak gözle izlediğinizde 3 boyutlu olarak izlediğinde algı farklıdır, bu 3 boyutlu nesne fotoğrafa kopyalandığında 2 boyutlu hal almakta, bu da izleyenler üzerinde istenilen etkiyi uyandırmamaktadır. Bilgisayarın başında oturan veya akıllı telefonunda gezinen kişi gerçekliği, gerçek ile fotoğraf arasındaki farkı algılayamaz, bu nedenledir ki görseller, emlaklar, gayrimenkuller ileri çekim teknikleriyle görüntülenmeli, dijital yöntemlerle gerçekçi görüntü alması için desteklenmelidir. Oturma odasından tutunda mutfak, banyo vb. mekanlarda yapılan çekimler, tertipli, düzgün ve temiz olarak fotoğrafları çekilmeli mümkünse görsel kompozisyon oluşturulmalıdır.

 

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin !